Denis Lobkov: Magie plodů – 70 druhů ovoce a zeleniny, které vám změní život (Eugenika 2017)

Není sporu o tom, že ovoce a zelenina jsou pro lidské zdraví prospěšné. Všichni od dětství víme, že představují skutečnou zásobárnu vitaminů a minerálních látek. Avšak víte, v jakém množství a jakým způsobem je musíme dodávat tělu stravou, abychom nejen obohatili organismus vitaminy, ale také překonali již vzniklé nemoci? Zamysleli jste se někdy nad otázkou, proč mágové a lidoví léčitelé v každé době připravovali kouzelné lektvary a masti z lesních plodů, ovoce nebo zeleniny? Víte, co musíme jíst, abychom zhubli? Jaké rituály máme provádět, abychom zbohatli? Jak si najdeme životního partnera pomocí rajčat? Kde rostou omlazující jablka? Odpovědi na tyto otázky a na mnoho dalších naleznete v této knize.

Jejím autorem je novinář Denis Lobkov, který více než dvacet let píše o nevysvětlitelných a tajemných jevech. Při odhalování tajemství magie plodů prostudoval mnoho knih o užitku a léčebných účincích plodů, spolupracoval s mágy, senzibily, léčiteli a představiteli netradiční medicíny. Všechny recepty a návody uvedené v knize jsou účinné a mnohokrát ověřené praxí různých lidí. Avšak k tomu, abychom se uzdravili nebo zbohatli, nestačí znát jen návod. Musíme především věřit.

V této knize se vypráví o obdivuhodných vlastnostech rostlin, které nás obklopují v běžném životě, o neuvěřitelných faktech spojených s plody stromů a keřů a také o tom, jak ovlivňují lidský život nebo dokonce vývoj světových dějin.

Růžena Lankočí, překladatelka