Gregg Braden: Co je člověk (Eugenika 2018)

Lidé si odedávna kladou otázku: „Kdo jsme?“ Dosud však nenalezli zcela uspokojivou odpověď. Přitom právě způsob, jak lidé vnímají sami sebe, ovlivňuje jejich veškeré další myšlení a jednání.

Autor knihy Gregg Braden přináší důkazy, že nejsme jen náhodný produkt evoluce a biologických procesů jako ostatní živí tvorové na Zemi, ale něco víc. Lidé jsou od svého počátku zvláštní bytosti s mimořádnými schopnostmi. Intuice, vcítění, jasnozřivost, samoléčení, dlouhověkost. Tyto schopnosti dřímají v každém z nás.

Gregg Braden spojil poznatky moderní vědy s moudrostí pradávných kultur. Našel způsob, jak máme vnímat sami sebe. Objevil techniky, jak můžeme znovu probudit, posílit a používat naše úžasné schopnosti. Navrhl cestu, jak můžeme zlepšit život jednotlivců, celé lidské společnosti i celé planety. Jeho nová kniha ukazuje směr transformace člověka a lidské společnosti, když si uvědomíme svoji hodnotu. Když pochopíme, kdo jsme.

Gregg Braden je mezinárodně uznávaný autor, známý jako průkopník propojování vědy, spirituality a lidského potenciálu. Napsal již dvanáct oceněných knih, které byly publikovány ve více než 40 jazycích. Americký deník New York Times jej pětkrát vyhlásil nejprodávanějším autorem roku. Britský Watkins Journal jej pětkrát za sebou zařadil na seznam „100 žijících duchovně nejvlivnějších lidí na světě”. V roce 2017 byl kandidátem na prestižní cenu Templeton Award.

Eva Děrglová, překladatelka

Autorova fotka – koláž – převzata ze stránky https://sc-schemes.s3.amazonaws.com/13335/header_image.jpg